Dagboek en meditatie 1e zondag van advent
ADVENT…
We weten niet beter of het burgerlijk jaar start op 1 januari. Maar het kerkelijk jaar vangt ruim een maand eerder aan, en wel op de 4e zondag voor Kerst. Dat is vandaag, 30 november. Daarmee begint de periode van advent.
Het woord advent, komt van het Latijnse ‘adventus’ wat ‘de komende’ betekent, ‘God komt naar ons toe’. In de geboorte van Jezus herkennen we de menswording van God in de wereld.
Het is een tijd van vreugdevol verwachten. Van uitzien naar de geboorte van de Messias, die als Zoon van God, Zijn positie naast de Vader in de hemel tijdelijk heeft opgegeven. Om als het langverwachte kind Immanuel, als mens onder de mensen te komen wonen, leven en werken. Voor maar één zaligmakend doel: ons voorgoed te verlossen uit de klauwen van Satan die al het kwade in zijn wezen heeft verenigd en terug te voeren naar een herstelde relatie met onze Schepper.
Hij, Jezus Christus, is niet alleen de belichaming van Gods belofte, Gods Woord, maar ook de Koning der koningen, het Licht van de wereld. De levend makende Bron van onze spiritualiteit, die oorsprong, zin en vervulling van de tijd is in eigen persoon.
Hier vind je de meditatie en bijbeltekst voor vandaag.
